2021 TAKVİME UYABİLİR
2021 Afrika Uluslar Kupası
CAN 2021: 2021 Afrika Uluslar Kupası'nın tüm grupları ve takımları için CAN 2021 maç takviminin tamamını bulun
İlk olarak 2021 yılında Kamerun'da yapılması planlanan 33. Afrika Uluslar Kupası nihayet 9 Ocak ile 6 Şubat 2022 arasında, Limbé, Garoua, Bafoussam, Yaoundé ve Douala dahil olmak üzere altı Kamerun şehrinde yedi stadyumda gerçekleşecek.
Afrika Uluslar Kupası genellikle Dünya Kupası'na müdahale etmemek için tek yıllarda iki yılda bir yapılır, ancak Covid-19'un yayılmasının neden olduğu sağlık nedenleriyle bu organizasyon bir yıl ertelenmek zorunda kaldı. pandemi. 24'da Afrika şampiyonu olan Cezayir'in yerini alabilmek için 2019 ülkenin bir aydan daha kısa bir süre mücadele etmesi gerekecek. 24 takım dörderli 6 gruba ayrıldı, ancak kupayı sadece bir takım kazanacak. .
2019'da Afrika şampiyonu Cezayir'in yerini kim alacak?
Şampiyonanın sahibi Yaoundé'de 17 Ağustos 2021'de yapılan kura çekimine göre Cezayir, ana rakibi Fildişi Sahili ile E Grubu'nda bulunuyor. CAN 2021'in ev sahibi ülkesi Cape Verde, Etiyopya ve Burkina Faso ile karşılaşacak. Tunus'un F grubu ve Senegal'in B grubunun parçası olması kader tarafından iyi hizmet edilmiş görünüyorsa, ölüm grubunu oluşturabilecek Komorlar, Gabon ve Gana ile birlikte bulunan Fas'ın durumu bu değil. Mısır'a gelince, D Grubu'nda Nijerya ile karşılaşacaklar. Afrika Uluslar Kupası'nın 33. sezonunun açılış maçında karşı karşıya gelecekler. Burkina Faso'da Kamerun.
Bu Afrika yarışması, gruplar, tam yarışma takvimi ve Can 2021 maç takvimi hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda bulabilirsiniz.
2021 maç programı olabilir mi
Kamerun'da ikinci kez düzenlenen Afrika Uluslar Kupası 33. kez iki aşamada gerçekleşecek. 9-20 Ocak arasındaki ilk aşama, grup maçlarından ve ardından 23-26 Ocak tarihleri arasında 29'lı raunttan oluşan bir son aşamadır. Ardından 30 ve 2 Ocak'ta çeyrek final, 3 ve 6 Şubat'ta yarı final, ardından üçüncülük maçı ve son olarak 2022 Şubat 2021 Pazar günü CAN XNUMX finali yapılacak.
Tarih | Zaman | Maç | Sonuç | Stade |
---|---|---|---|---|
Paz, 09.01.2022 | 17:00 | Kamerun - Burkina Faso | 2-1 | Olembe Stadyumu |
Paz, 09.01.2022 | 20:00 | Etiyopya - Yeşil Burun Adaları | 0-1 | Olembe Stadyumu |
Pzt, 10.01.2022 | 17:00 | Fas - Gana | 1-0 | Ahmedou-Ahidjo Stadyumu |
Pzt, 10.01.2022 | 20:00 | Komorlar - Gabon | 0-1 | Ahmedou-Ahidjo Stadyumu |
Pzt, 10.01.2022 | 14:00 | Senegal - Zimbabve | 1-0 | Kouekong Stadyumu |
Pzt, 10.01.2022 | 17:00 | Gine - Malavi | 1-0 | Kouekong Stadyumu |
Mar, 11.01.2022 | 14:00 | Cezayir - Sierra Leone | 0-0 | Japoma Stadyumu |
Mar, 11.01.2022 | 17:00 | Nijerya - Mısır | 1-0 | Roudé Adjia Stadyumu |
Mar, 11.01.2022 | 20:00 | Sudan - Gine-Bissau | 0-0 | Roudé Adjia Stadyumu |
Çar, 12.01.2022 | 14:00 | Tunus - Mali | 0-1 | Limbe Stadyumu |
Çar, 12.01.2022 | 17:00 | Moritanya - Gambiya | 0-1 | Limbe Stadyumu |
Çar, 12.01.2022 | 20:00 | Ekvator Ginesi - Fildişi Sahili | 0-1 | Japoma Stadyumu |
Per, 13.01.2022 | 17:00 | Kamerun - Etiyopya | 4-1 | Olembe Stadyumu |
Per, 13.01.2022 | 20:00 | Yeşil Burun Adaları - Burkina Faso | 0-1 | Olembe Stadyumu |
Cum, 14.01.2022 | 14:00 | Senegal - Gine | 0-0 | Kouekong Stadyumu |
Cum, 14.01.2022 | 17:00 | Malavi - Zimbabve | 2-1 | Kouekong Stadyumu |
Cum, 14.01.2022 | 17:00 | Fas - Komorlar | 2-0 | Ahmedou-Ahidjo Stadyumu |
Cum, 14.01.2022 | 20:00 | Gabon - Gana | 1-1 | Ahmedou-Ahidjo Stadyumu |
Cmt, 15.01.2022 | 17:00 | Nijerya - Sudan | 3-1 | Roudé Adjia Stadyumu |
Cmt, 15.01.2022 | 20:00 | Gine-Bissau - Mısır | 0-1 | Roudé Adjia Stadyumu |
Paz, 16.01.2022 | 14:00 | Gambiya - Mali | 1-1 | Limbe Stadyumu |
Paz, 16.01.2022 | 17:00 | Tunus - Moritanya | 4-0 | Limbe Stadyumu |
Paz, 16.01.2022 | 17:00 | Fildişi Sahili - Sierra Leone | 2-2 | Japoma Stadyumu |
Paz, 16.01.2022 | 20:00 | Cezayir - Ekvator Ginesi | 0-1 | Japoma Stadyumu |
Pzt, 17.01.2022 | 17:00 | Yeşil Burun Adaları - Kamerun | 1-1 | Olembe Stadyumu |
Pzt, 17.01.2022 | 17:00 | Burkina Faso - Etiyopya | 1-1 | Kouekong Stadyumu |
Mar, 18.01.2022 | 17:00 | Zimbabve - Gine | 2-1 | Ahmedou-Ahidjo Stadyumu |
Mar, 18.01.2022 | 17:00 | Malavi - Senegal | 0-0 | Kouekong Stadyumu |
Mar, 18.01.2022 | 20:00 | Gabon - Fas | 2-2 | Ahmedou-Ahidjo Stadyumu |
Mar, 18.01.2022 | 20:00 | Gana - Komorlar | 2-3 | Roudé Adjia Stadyumu |
Çar, 19.01.2022 | 20:00 | Mısır - Sudan | 1-0 | Ahmedou-Ahidjo Stadyumu |
Çar, 19.01.2022 | 20:00 | Gine-Bissau - Nijerya | 0-2 | Roudé Adjia Stadyumu |
Per, 20.01.2022 | 17:00 | Sierra Leone - Ekvator Ginesi | 0-1 | Limbe Stadyumu |
Per, 20.01.2022 | 17:00 | Fildişi Sahili - Cezayir | 3-1 | Japoma Stadyumu |
Per, 20.01.2022 | 20:00 | Gambiya - Tunus | 0-1 | Limbe Stadyumu |
Per, 20.01.2022 | 20:00 | Mali - Moritanya | 2-0 | Japoma Stadyumu |
CAN 2021: tüm gruplar
8. final programı
Tarih | Zaman | Maç | Sonuç | Stade |
---|---|---|---|---|
Paz, 23.01.2022 | 17:00 | Burkina Faso-Gabon | 1:1 (tablo 7-6) | Olembe Stadyumu |
Paz, 23.01.2022 | 20:00 | Nijerya - Tunus | 0:1 | Olembe Stadyumu |
Pzt, 24.01.2022 | 17:00 | Gine - Gambiya | 0:1 | Ahmedou-Ahidjo Stadyumu |
Pzt, 24.01.2022 | 20:00 | Kamerun - Komorlar | 2:1 | Ahmedou-Ahidjo Stadyumu |
Mar, 25.01.2022 | 17:00 | Senegal - Yeşil Burun Adaları | 2:1 | Kouekong Stadyumu |
Mar, 25.01.2022 | 20:00 | Fas - Malavi | 2:1 | Kouekong Stadyumu |
Çar, 26.01.2022 | 17:00 | Fildişi Sahili - Mısır | 0:0 (tablo 4-5) | Japoma Stadyumu |
Çar, 26.01.2022 | 20:00 | Mali - Ekvator Ginesi | 0:0 (tablo 5-6) | Roudé Adjia Stadyumu |
Çeyrek final
Tarih | Zaman | Maç | Sonuç | Stade |
---|---|---|---|---|
Cumartesi, 29.01.2022 | 17:00 | Gambiya - Kamerun | 0:2 | Douala Stadyumu |
Cumartesi, 29.01.2022 | 20:00 | Burkina Faso- Tunus | 1:0 | Garoua Stadyumu |
Paz, 30.01.2022 | 16:00 | Fas-Mısır | 1:2 (ET) | Yaounde Stadyumu |
Paz, 30.01.2022 | 20:00 | Senegal - Ekvator Ginesi | 3:1 | Yaounde Stadyumu |
Yarı final
Tarih | Zaman | Maç | Sonuç | Stade |
---|---|---|---|---|
Çar, 02.02.2022 | 20:00 | Burkina Faso - Senegal | 1:3 | Douala Stadyumu |
Per, 03.02.2022 | 20:00 | Kamerun - Mısır | 0:0 (tablo 1-3) | Paul Biya Stadı |
3. sıra için maç
Tarih | Zaman | Maç | Sonuç | Stade |
---|---|---|---|---|
Paz, 05.02.2022 | 20:00 | Burkina Faso-Kamerun | -: - | Yaounde'deki Olembe |
Nihai
Tarih | Zaman | Maç | Sonuç | Stade |
---|---|---|---|---|
Paz, 06.02.2022 | 20:00 | Senegal - Mısır | -: - | Omnisport Paul Biya, Olembé |